Deliberate Intent(2000)

Bu hafta çok bilinmeyen bir filmi haftanın filmi olarak seçtik. Filmin konusu gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Telif haklarına saygı gereği filmi yayınlayamıyoruz elbette ama internet kurtları bulup izleyeceklerdir.

Gizemli biri tarafından “Kiralık Katiller için Cep Kitabı” isimli kitabı yazılmıştır. Kitabın konusu adam öldürmenin incelikleri ve iyi bir cinayetin nasıl işlenebileceğidir. Kitap 1999 senesinde yayıncısı tarafından imha edilmiş ve piyasadan çekilmiştir.  Nedeni ise 3 kişiyi öldüren bir kiralık katilin aynen yazarın öğrettiği şekilde cinayetleri işlemesidir.

Deliberate Intent, kitaptaki bilgileri kullanarak işlenen cinayetlere ilişkin davayı konu alıyor. Fikir özgürlüğü ve edebiyatın şiddet övgüsü yada suça özendirme olarak değerlendirilmesi bütün dünyanın güncel konularından birisi. Dizi ve film senaristlerinin tutuklanması ile birlikte düşünüldüğünde filmin güncel anlamı daha büyük. Elindeki bıçakla meyve mi yoksa insan mı keseceğine elbette insanın kendisi karar verecektir.

IMDB puanına aldanmadan filmi izlemenizi öneriyoruz.

http://www.imdb.com/title/tt0251662/?ref_=fn_al_tt_1
FRAGMAN

About ibrahimaycan

Leave a Reply