12-Kizgin-Adam-1297977144

 

 

 

Hukuk Kültürü Grubu ve İstanbul Üniversitesi Felsefe topluluğunun Madhouse Partievi’nin sponsorluğunda organize ettikleri Hukuk Filmleri Kuşağının ikincisinde 12 Angry Men (12 Öfkeli Adam) filmi izlenecek. Ücretsiz olan etkinlik 9 Ağustos 2015 günü hukukçular, felsefeciler, oyuncu, yönetmen ve sinemaseverlerin katılımına açık. Film sonrası hukuk, felsefe ve sinema sanatı üzerine söyleşi yapılacak.

12 angry man

Pelin Özdemir’in organizasyonunda yapılan Hukuk Filmleri kuşağının birinci gösterimi Temmuz ayında … And Justice for All(Herkes için Adalet) teması ile ve yoğun katılım ile yapılmış, filmin ana teması olan hukuk sistemindeki yozlaşma ve bir türlü çözülemeyen kronik sorunlar Avukat Hilmi Erkin Sevin’in katkıları ile yorumlanmıştı.

Temmuz ayı etkinliğinden kareler


and justice for all foto 5 and justice for all foto 4 and justice for all foto 3 and justice for all foto 2 and justice for all foto 1


FRAGMAN


Belki de sinema tarihinin kapalı alanda geçen en çarpıcı 96 dakikası denebilir. Sidney Lumet’in filmi işi jüriye, 12 öfkeli adama emanet ederken olayın ya da çarpışmanın sonucunun adalet ile tecelli etmesini de arzular. Peki ama İspanyol asıllı Amerikalı bir suçlunun, bir fakir mahalle çocuğununun kararı nasıl verilecektir? Tiyatro oyunundan uyarlanan “12 Öfkeli Adam”, sinema dünyasında TV ve Rus filmi de gören önemli bir eser. Bu film özelinde Henry Fonda, Jack Warden gibi oyuncuların ‘kişisel dram’a dönüşen muhakemelerine de dikkat çekilmeli.

Etkinliğe Facebook üzerinden LCV yaptırmak için tıklayınız

Hukuk Kültürü Grubuna üye olmak için tıklayınız

Felsefe Topluluğunu Grubuna üye olmak için tıklayınız

 

 

 

About ibrahimaycan

Leave a Reply