KREDİ MASRAFLARININ İADESİ: DOLANDIRICI FİRMALARA DİKKAT

kredi masrafları

Tüketici hakları kapsamında geçmiş yıllara ilişkin kredi masraflarının ve kredi kartı aidatlarının iadesi, şahısların bizzat yada avukat olan bir vekil vasıtası ile bankalara, tüketici hakem heyetlerine yada tüketici mahkemelerine başvurarak hakları aramaları halinde mümkündür.

Oysaki radyo ve televizyonlarda büyük ilanlar yayınlanmakta, internet siteleri, e-mail ev SMS yoluyla büyük bir propaganda eşliğinde bu masrafları alabileceklerini iddia eden dolandırıcılar her yerde kol gezmektedir. Vatandaşların bu konuda uyanık olması ve bir avukat dışında kimse ile banka bilgilerini paylaşmaması, kimseye bu konuda yetki vermemesi ve hiçbir aracı kurum, kuruluş ve şirkete güvenmemesi gerekmektedir.

Bu haktan yararlanmak isteyenler, ilgili mercilere şahsen başvurmayacaklar ise bir avukata yetki vermek zorundadırlar. Danışman firma yahut başka bir isim altında hiçbir kimse bu hizmeti veremez. Kanunen yasak olan işleri yapan firmalar açıkça suç işlemektedirler. Hiçbir firma, bünyesinde bir avukat barındırarak dahi bu hizmeti veremez.

Aşağıda Türkiye Barolar Birliğinin Türkiye Bankalar Birliğine yazmış olduğu resmi uyarı yazısını okuyabilirsiniz.

Bankaların aldığı dosya masraflarını geri alma prosedürü

Kredi Masraflarının İadesi Hakkında

About ibrahimaycan

Leave a Reply